Babycup je malý kelímek pro malé ručičky a pusinky. Je doporučován miminkům a malým dětem zdravotními specialisty, jako jsou dentisté či ortodontisté. Je vhodný na klasické pití, ale také může být použit při dokrmování novorozenců mateřským či kojeneckým mlékem, a to včetně předčasně narozených dětí.

K jakému účelu jsou kelímky Babycup určeny

Krmení novorozenců: pro podporu kojení může být kelímek použit při dokrmování novorozenců odsátým mlékem; předchází se tak potřebě použít láhve a savičky (doporučujeme poradit se se svým zdravotníkem).

První doušky od 4m+: k seznámení s usrkáváním z kelímku jako první krok k nácviku správného pití.

Pití z kelímku 6m+: při odstavování a začátcích s přikrmováním od 6 měsíců: ideální první kelímek pro pití v období odstavování či příkrmů (6m+). Pro zdravý vývoj dutiny ústní odborníci doporučují, aby se děti začaly učit pít z kelímku od věku 6 měsíců. Používání lahviček by mělo být ukončeno ve 12 měsících věku dítěte.

Funkce a výhody:

 • 100% recyklovatelné a biologicky odbouratelné

 • Navrženy maminkou pro maminky, zbožňovány těmi nejmenšími, doporučovány zdravotními profesionály

 • Stimuluje přirozený způsob pití = učící kelímek podporující zdraví dětí

 • Doporučováno ze strany dentistů a ortodontistů z hlediska vlivu na správný vývoj zubů a čelistí

 • Vhodné také pro krmení novorozenců a předčasně narozených dětí

 • Perfektní velikost pro malé ručičky

 • Pomáhá rozvíjet jemnou motoriku

 • Koresponduje s metodou krmení Baby Led Weaning (BLW)

 • Průsvitný, aby dítě mohlo vidět dovnitř

 • Netoxické, neobsahuje BPA ani ftaláty

 • Trvanlivé, možno mýt v myčce či v parním sterilizátoru

 • Vyrobeno v Anglii

 • Balení obsahuje 4 kelímky

Ocenění

Za poměrně krátkou dobu tato nezávislá anglická značka zaznamenala vzrůstající počet rodičů, kteří se zamýšlejí a dávají si pozor na to, z jakého hrnečku jejich dítě pije, neboť je to klíčový faktor pro zdravý vývoj dítěte.

Od uvedení na trh v roce 2013 získal Babycup několik prestižních ocenění:

2014 - oceněno cenou Loved by Parents Award v kategorii Best Drinking a v kategorii Best Baby Product získáno ocenění Janey Lee Grace Natural Living Platinum Awards

2014 a 2015 - v obou ročnících vítěz v kategorii Best Feeding Product v prestižním ocenění Junior Design Awards

2016 - zlato v ocenění Prima Baby & Pregnancy Award

2017 - bronz v kategorii First cup/Beaker v ocenění Made For Mums Award a ocenění od Family Choice Award USA

2017 - vítěz v kategorii Mother and Baby v ocenění Janey Loves Platinum Award

2018 - vítěz v kategorii Editor´s Choice v ocenění Made For Mums

2019 – vítěz ocenění Family Choice Award

2020 – vítěz ocenění Made For Mums Award

2021 - Janey Loves 2021 Platinum Awards 

2021 - bronz v kategorii First cup/Beaker v ocenění Made For Mums Award

2022 - bronz v kategorii First cup/Beaker v ocenění Made For Mums Award

Praktické informace

Tyto kelímky jsou biologicky odbouratelné.

Označení Sippeco® na obalu výrobku znamená, že tyto kelímky obsahují EcoPure®, což je organická přísada, díky níž se tyto kelímky mohou biologicky rozložit na skládce, ale nerozloží se v běžných podmínkách jako je např. kuchyňská skříň.

Jsou také recyklovatelné. Můžete si vybrat: recyklace vhozením do kontejneru na plasty, nebo bezpečné uložení na skládku s vědomím, že se produkt přirozeně biologicky rozloží.

Doporučení ortodontistů a dentistů

Používání hrnečků s pítkem může přispět ke špatnému vývoji zubů a dutiny ústní. Babycup je kelímek a není škodlivý pro vývoj zubů a dutiny ústní vašeho dítěte. Někteří zubaři uvádí, že hrnečky s pítkem mohou v dětství přispět k rozvoji zubního kazu.

Nadace orálního zdraví potvrzuje, že Babycup je užitečný pomocník v oblasti orálního zdraví.

Jak Babycup používat

Když vaše miminko začne sedět v židličce ve správné pozici, je to okamžik jej také začít učit pít z Babycupu. Naplňte kelímek malým množstvím vody či mléka, 10 ml pro začátek postačí. Nejprve děťátku pomozte a ukažte, jak kelímek správně držet a spolu jej přiložte k jeho ústům a pomozte mu napít se. Ukažte dítěti, jak kelímek položit zpět na stůl, správně jej postavit a znovu jej chytit. Dalším krokem je, abyste při učení byli vždy nablízku a mohli mu pomoci, kdykoliv to bude potřebovat. Sedněte si vedle něho a nechte ho sledovat, jak sami pijete ze sklenice. Děti se učí nápodobou, tudíž se bude snažit vás napodobit. Chvalte jej, povzbuzujte jej, děťátko bude rádo a jeho touhou bude vás znovu potěšit a vidět váš úsměv.

Výhody toho, že se vaše dítě naučí takto pít z kelímku, jsou široké. Má to vliv na dentální zdraví, ortodontický vývoj či na rozvoj jemné motoriky. Někdy to může chvíli trvat, někdy si děti pití z kelímku osvojí ihned.

Čištění a sterilizace

Umyjte produkt před prvním a před jakýmkoliv dalším použitím. Po každém použití ihned umyjte. Myjte v horké vodě za použití mycího přípravku a opláchněte v čisté vodě – doporučujeme používat jemnou houbičku na nádobí či látku. Lze mýt v myčce na nádobí (pouze horní část). Nepoužívejte abrazivní materiály nebo drsné houbičky na mytí nádobí. Nečistěte rozpouštědly ani prudkými chemikáliemi. Vhodné do parních sterilizátorů.

Skladování a použití

Nevhodné na horké nápoje. Vždy zkontrolujte teplotu pití před podáváním. Nevhodné na vaření. Neohřívejte. Nepoužívejte v klasické ani v mikrovlnné troubě. Nepokládejte na horké plochy. Zkontrolujte před každým použitím. Vyměňte při prvním náznaku poškození nebo opotřebení. Neskladujte a nenechávejte na přímém slunečním záření nebo v blízkosti tepelného zdroje. Zamezte kontaktu s rozpouštědly a chemikáliemi. 

Materiál: PP s přísadou EcoPure®

Obsah 50 ml

Splňuje normu EN 14350.

Dodáváno s návodem a instrukcemi k používání v českém jazyce.

Hodnocení 
Radka 19.04.2023

Super

Malá ho miluje

Napište své hodnocení !

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Přidejte produkty stejné kategorie do týdenní nabídky
Produkt byl přidán k porovnání